Ryhmät

/

Kauden 2022-2023 ryhmät



Kauden 2022-2023 ryhmät päivitetty 27.7.2022


Aikuinen/lapsiryhmät:


Vauhtivarpaat aikuinen/lapsijumppa
2-5 vuotiaille lapsille huoltajan kanssa
Ti klo 18.00-19.00
Halkokarin koulu, Halkokarintie 20
Ohjaajat: Henna Heikkinen, puh. 050 444 5267



4-14 v. esiintymisryhmät:


Kanervat
-18 syntyneiden satujumppa
Ma klo 17.00-18.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Anni Känsälä puh. 044 523 0307 ja Jenni Okkonen
Apuohjaajat: Isla Hakalax ja Aada Mäkinen


Orkideat
-17 syntyneiden lasten satujumppa
Pe klo 17.00-18.00
Halkokarin koulu, Halkokarintie 20
Ohjaaja: Camilla Marttila puh. 044 349 2003
Apuohjaajat: Amanda Tastula, Melina Myllymäki ja Nea Suvanto


Laventelit

-16 syntyneiden lasten satujumppa
Ke klo 17.00-18.00
Halkokarin koulu, Halkokarintie 20
Ohjaajat: Krista Olkkola puh. 040 129 3771
Apuohjaajat: Mulplerpoe Poe ja Noomi Kataja


Sinililjat
-15 syntyneiden lasten satujumppa
Pe klo 16.30-17.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Sohvi Hilli puh. 045 224 9187 ja Iina Kakko
Apuohjaajat: Sanni Puoma-Korvela ja Sanni Suomu



Kuunsäteet
-14 syntyneiden lasten satujumppa
Ke klo 18.00-19.00
Halkokarin koulunsali, Halkokarintie 20
Ohjaajat: Saara Maasalo ja Iiris Hakunti puh. 040 192 4124
Apuohjaajat: Tilda Rantala ja Melina Tiitto


Metsätähdet
-12/-13 syntyneiden lasten satujumppa
Pe klo 17.30-19.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Krista Olkkola ja Emilia Liedes, puh. 040 129 2796


Päivänsäteet
-11 synt. tyttöjen esiintymisryhmä
Ke klo 18.00-10.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Anni Känsälä puh. 044 523 0307 ja Jenni Okkonen



Iltatähdet
-10 synt. tyttöjen esiintymisryhmä
Ti klo 18.00-19.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta.
Ohjaajat: Anni Paavilainen puh. 044 981 9326 ja Nea Sorvisto



Kissankellot
-09 synt. tyttöjen esiintymisryhmä
To klo 16.30-18.00 ja
Su klo 15.00-16.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Anni Särkelä puh. 044 279 4242 ja Helmi Koski-Vähälä





Valioryhmät:


Liljat
-08 synt. valioryhmä
Ma klo 19.30-21.00 ja
To klo 19.00-21.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Camilla Marttila puh. 044 349 2003


Esikot
-07 synt. valioryhmä
Ma klo 18.00–19.30 ja 
Ke klo 16.30-18.00
 Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta. 
Ohjaajat: Noora Lahti ja Vivi-Anne Sundell puh. 045 859 4495
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Kastehelmet
-05 synt. valioryhmä
Ti klo 16.30-18.00 ja
To klo 18.00-19.30
Su klo 16.00-17.30 
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta 
Ohjaaja: Camilla Marttila puh. 044 349 2003



Aikuisten liikuntaryhmät:



Korallit
-04 synt. esiintyvä tanssiryhmä
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A 
Ohjaus: Ryhmä itse


Ikivihreät
Naisten esiintyvä tanssiryhmä
Su klo 20.00-21.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A
Ohjaaja: Virve Ojutkangas puh. 050 339 6157


Ukkojumppa
Miesten kunto- ja venyttelyvoimisteluryhmä
Su klo 19.00-20.00
Triolin sali, Pitkäsillankatu 10 A
Ohjaaja: Ari Häkkilä, puh. 0400 362 205 (ei tarvitse ilmoittautua)


Tyrskyt, ryhmä täynnä!
yli 25 v. harrastetanssiryhmä
Ke klo 19.00-21.00 ja
Su klo 17.30-19.00  
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: ryhmä itse


Norjat Neidot, ryhmä täynnä!
yli 30 v. harrastetanssiryhmä
Ti klo 19.30-21.00 Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A
Ohjaaja: ryhmä itse