Ryhmät

 

Kauden 2020-2021 ryhmät on päivitetty

 

Aikuinen/lapsiryhmät:


Vauhtivarpaat aikuinen/lapsijumppa
2-5 vuotiaille lapsille huoltajan kanssa
Ma klo 17:30-18:30
Halkokarin koulu, Halkokarintie 20
Ohjaajat: Henna Heikkinen, puh. 050 4445267
Apuohjaajat: Iina Kakko ja Sohvi Hilli

 

4-14 v. esiintymisryhmät:

Sinililjat
-15 syntyneiden lasten satujumppa
Ti klo 18:00-19:00
Halkokarinkoulu, Halkokarintie 20
Ohjaajat: Kia Tanttinen ja Wilma Huuhka puh. 045 3232344
Apuohjaajat: Erika Rantala ja Krista Heikura


Kuunsäteet
-14 syntyneiden lasten satujumppa
Ke klo.17:00–18:00
Halkokarin koulunsali, Halkokarintie 20
Ohjaajat: Jenna Hakalax-Klemola p. 050 4356305 ja Marika Luukkanen p. 050 5736498
Apuohjaajat: Iiris Hakunti ja Saara Maasalo


Vilttitossut
-13 syntyneiden lasten satujumppa
Ti klo 17:00-18:00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Milja Ruppa ja Bakie Sesay, puh. 045 1673499
Apuohjaajat: Elsa Karhu ja Sanni Hietanen


Menninkäiset
-12 synt. lasten satujumppa
Pe klo 17:00-18:00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta.
Ohjaajat: Krista Olkkola ja Emilia Liedes, puh. 040 1292796

Apuohjaajat: Elli-Ursula Hillilä ja Siiri Lapinoja


Päivänsäteet
-11 syntyneiden tyttöjen esiintymisryhmä
Ti klo 18:00-19:00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Camilla Marttila, puh. 044 3492003
Apuohjaajat: Anni Känsälä ja Jenni Okkonen


Iltatähdet
-10 synt. tyttöjen esiintymisryhmä
To klo 18:00-19:00
Triolinsali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta.
Ohjaajat: Janita Mäkelä ja Anna Sandström puh. 044 3312962


Kissankellot
-09 synt. tyttöjen esiintymisryhmä
To klo 17:00-18:00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Krista Olkkola ja Camilla Marttila puh. 044 3492003


Aurinkoiset
-08 synt. tyttöjen esiintymisryhmä
To klo 19:00-20:30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Venla Viik ja Iitu Lassila puh. 044 9753231


Esikot
-07 synt. tyttöjen esiintymisryhmä
Ke klo 18:00-19:30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta.
Ohjaajat: Noora Lahti ja Vivi-Anne Sundell puh. 045 8594495

 

Valioryhmät:

Pionit
-06 synt. tyttöjen valioryhmä..
Ke. klo 17:00-18:30 Mäntykankaankoulunsali, Antti Chydeniuksenkatu 72

Pe. klo 19:30-21:00 Triolin Sali, Pitäkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Kia Tanttinen ja Wilma Huuhka puh. 045 3232344

 

Kastehelmet, ryhmä täynnä!
-05 synt.Valioryhmä
Ke klo 18:00-19:00 Donnerskankoulu Banerinkatu 3 ja
Su klo 16:30-18:00 Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta 
Ohjaaja: Roosa Puurula puh. 040 8308889

 

Korallit
-04 synt.Valioryhmä
Ma klo 16:30-18:00 ja Ke klo 16:30-18:00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Milja Ruppa ja Alisa Väisänen puh. 045 2029887

 

Tulihelmet, ryhmä täynnä!
-03 synt. valioryhmä
Ma klo 19:30-21:00 ja pe klo 18:00-19:30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Ryhmä itse

 

Violat, ryhmä täynnä!
-02 synt. valioryhmä
Ma klo 18:00-19.300 ja Ke klo 19:30-21:00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Nea Peltokangas puh. 045 1105949 ja Sara Iivonen 

 

Villikot, ryhmä täynnä! 
-01 synt. valioryhmä
Ohjaaja: Irene Ylinen puh. 044 0569809

 

Aikuisten liikuntaryhmät:

 

Venyttelijät
Naisten kunto- ja venyttelyvoimisteluryhmä
Ti klo 18.00-19.00
Koivutupa, Mäntynäädänkatu 6
Ohjaaja: Virve Ojutkangas puh. 050 3396157 (ei tarvitse ilmoittautua)

 

Ikivihreät
Naisten esiintyvä tanssiryhmä
Su klo 18.00-19.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A
Ohjaaja: Virve Ojutkangas puh. 050 3396157

 

Ukkojumppa
Miesten kunto- ja venyttelyvoimisteluryhmä
Ti klo 18.30-19.30
Halkokarin koulunsali, Halkokarintie 20
Ohjaaja: Antero Torppa puh. 0400 569741 (ei tarvitse ilmoittautua)

 

Tyrskyntytöt, ryhmä täynnä!
yli 25 v. harrastetanssiryhmä
Ke klo 20:00-21:00 Mäntykankaankoulunsali, Antti Chydeniuksenkatu 72
La klo 10:00-12:00 Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A
Ohjaaja: ryhmä itse

 

Norjat Neidot, ryhmä täynnä!
yli 30 v. harrastetanssiryhmä
Ti klo 19:00-21:00 Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A
Ohjaaja: ryhmä itse

 

Venyttelijöihin ja Ukkojumppaan voi osallistua myös 5 €:n kertamaksulla.