Ryhmät
Kauden 2023-2024 ryhmät
Kauden 2023-2024 ryhmät päivitetty 30.7.2023
Aikuinen/lapsiryhmät:
Touhutaaperot aikuinen/lapsijumppa
0-2 vuotiaille lapsille huoltajan kanssa
Ti klo 17.30-18.30
Triolin Sali, Pitkänsillankatu 10A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Jenna Laitila puh. 040 096 1484
Vauhtivarpaat aikuinen/lapsijumppa
2-5 vuotiaille lapsille huoltajan kanssa
Ke klo 17.00-18.30
Halkokarin koulu, Halkokarintie 20
Ohjaaja: Camilla Puurula puh. 050 595 5805
4-14 v. esiintymisryhmät:
Stellat
-19 syntyneiden satujumppa
Ma klo 18.00-19.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Emilia Liedes puh. 040 129 2796 ja Anni Paavilainen
Apuohjaajat: Iina Vakkuri ja Kerttu Ruusu ja Sinna Jumppanen
Kanervat
-18 syntyneiden satujumppa
Ti klo 16.30-17.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Sanni Puoma-Korvela puh. 045 249 3482 ja Sanni Suomu
Apuohjaajat: Isla Hakalax ja Aada Mäkinen Ja Erin Kero
Orkideat
-17 syntyneiden lasten satujumppa
Pe klo 17.00-18.00
Halkokarin koulu, Halkokarintie 20
Ohjaaja: Amanda Tastula puh. 045 332 2248
Apuohjaajat: Melina Myllymäki ja Nea Suvanto
Laventelit
-16 syntyneiden lasten satujumppa
Pe klo 17.30-18.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Saara Maasalo puh. 045 248 6388 ja Noomi Kataja
Apuohjaajat: Tua Karhumaa ja Piitu Keiski
Sinililjat
-15 syntyneiden lasten satujumppa
Ti klo 17.00-18.00
Halkokarin koulu, Halkokarintie 20
Ohjaajat: Noomi Kataja puh. 044 240 5444
Apuohjaajat: Alisa Malmsten ja Serena Jakola ja Ella Granlund
Kuunsäteet
-14 syntyneiden lasten satujumppa
Pe klo 16.30-17.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Saara Maasalo ja Iiris Hakunti puh. 040 192 4124
Apuohjaajat: Tilda Rantala ja Melina Tiitto
Metsätähdet
-12/-13 syntyneiden lasten satujumppa
Ti klo 18.30-19.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Iina Kakko ja Sohvi Hilli puh. 045 224 9187
Päivänsäteet
-11 synt. esiintymisryhmä
Ke klo 18.00-19.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Anni Känsälä puh. 044 523 0307 ja Jenni Okkonen
Iltatähdet
-10 synt. esiintymisryhmä
Ma klo 16.30-18.00 ja
Su klo 16.00-17.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta.
Ohjaaja: Anni Paavilainen puh. 044 981 9326
Valioryhmät:
Unikot
-09 synt. esiintymisryhmä
Ke klo 16.30-18.00 ja
To klo 16.30-18.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaajat: Anni Särkelä puh. 044 279 4242 ja Helmi Koski-Vähälä
Liljat
-08 synt. valioryhmä
To klo 18.30-20.00 Kiviniityn koulu, Kuusitie 3
Pe klo 18.30-20.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Anna Still puh. 040 910 1228
Kastehelmet
-05 synt. valioryhmä
Ma klo 19.30-21.00 ja
To klo 18.00-19.30
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Jessica Harju ja Terhi Maunumäki
Esiintyvät ryhmät:
Esikot
-07 synt. esiintyvä tanssiryhmä
Ke klo 19.30-21.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta.
Ohjaajat: Noora Lahti ja Vivi-Anne Sundell puh. 045 859 4495
Ikivihreät
Naisten esiintyvä tanssiryhmä
Su klo 20.00-21.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A
Ohjaaja: Virve Ojutkangas puh. 050 339 6157
Tyrskyt, ryhmä täynnä!
yli 25 v. harrastetanssiryhmä
To klo 19.30-21.00 ja
Su klo 17.30-19.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: Suvi Syrjälä ja ryhmä itse
Norjat Neidot, ryhmä täynnä!
yli 30 v. harrastetanssiryhmä
Ti klo 19.30-21.00 ja
Su klo 10.00-12.00
Triolin sali, Pitkänsillankatu 10 A, käynti sisäpihalta
Ohjaaja: ryhmä itse
Aikuisten liikuntaryhmät:
Ukkojumppa
Miesten kunto- ja venyttelyvoimisteluryhmä
Su klo 19.00-20.00
Triolin sali, Pitkäsillankatu 10 A
Ohjaaja: Ari Häkkilä, puh. 0400 362 205 (ei tarvitse ilmoittautua)